Najważniejsze kwestie związane z kursami na instruktora fitness

blog_2

czy warto zostać instruktorem fitnessJeszcze zanim zdecydujemy się na wybór kursu, dzięki któremu zdobędziemy umiejętności typowe dla instruktora fitness, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, kto będzie go prowadził i jakie są osiągnięcia naszego przyszłego nauczyciela. Owszem, profesjonaliści znani są z tego, że stawiają przed nami szczególnie duże wymagania, nie da się jednak ukryć i tego, że to właśnie od nich można się najwięcej nauczyć. Niestety, kursy prowadzone przez nich nie należą także do najrańszych, często warto jednak inwestować w nie już choćby dlatego, że mogą stanowić najlepszą gwarancję naszego przyszłego sukcesu. Gdy wiemy już, kto odpowiada za kurs, zainteresować powinno nas równie to, co zyskamy po jego zakończeniu. Naturalny wydaje się w tym kontekście certyfikat wydany przez konkretną szkołę lub akademię. Nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, czy możemy liczyć na Państwową Licencję Instruktora Aerobiku, która, obowiązkowo, powinna posiadać specjalny numer identyfikacyjny MEN.

Warto pamiętać też o tym, że nawet najbardziej prestiżowy kurs nie zagwarantuje nam końcowego sukcesu, jeśli nie zwrócimy uwagi na to, jak duże znaczenie ma praca nad sobą i wysiłek w nią wkładany. Kondycja i wysportowane ciało są ważne, nie mniej istotne jest jednak i to, aby zachęcić kursantów do pracy bez wywierania na nich presji i pozwalania sobie na złośliwe komentarze pod ich adresem.

czy warto robić kurs na instruktora fitnessOd instruktora wymaga się również bardzo konkretnych wskazówek, osoby, które uczestniczą w zajęciach często nie wiedzą bowiem, jak wykonywać konkretne ćwiczenia, by nie zrobić sobie krzywdy. Fitness to przy tym również nauka właściwej regulacji oddechu, a przecież nie jest to umiejętność, która łatwo zdobyć w każdym innym miejscu. Instruktor prowadzi zazwyczaj zajęcia grupowe, oczekuje się od niego jednak, że każdemu ich uczestnikowi będzie poświęcał tak dużo uwagi, jak ten ostatni tego oczekuje. Co więcej, powinien ćwiczyć razem z grupą, jego własny przykład motywuje bowiem najbardziej. Wybierając kurs warto mieć na uwadze i to, że już od jakiegoś czasu mówimy o rynku, na którym panuje bardzo duża konkurencja. Należy zatem liczyć się z tym, że szanse na zatrudnienie po jego podstawowym wydaniu są nikłe, a za dobrego uważany jest przede wszystkim ten instruktor, który kończy kolejne szkolenia potwierdzając, że zależy mu na rozwijaniu swoich umiejętności.