Czego spodziewać się po kursie instruktora fitness?

blog_2

kurs na instruktora fitnessO dużej popularności zajęć w klubach fitness mówi się już od dłuższego czasu, trudno jednak nie zgodzić się z osobami, które dostrzegają, że z roku na rok cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Na niektóre treningi już teraz należy zapisywać się z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, nic nie wskazuje przy tym na to, że mamy do czynienia z trendem, który w najbliższym czasie straci na znaczeniu. Zajęcia to nie tylko wspaniała zabawa, ale i gwarancja poprawy wyglądu fizycznego. Trudno zatem dziwić się, że rośnie nie tylko liczba ćwiczących, ale i osób zastanawiających się, czy nie rozpocząć kariery instruktora fitness. Bardzo często możemy usłyszeć, że instruktora powinna wyróżniać ponadprzeciętna kondycja fizyczna idąca w parze z wysportowanym ciałem.

Trudno nie zgodzić się z tym, że są to mile widziane atrybuty, nie mają one jednak znaczenia większego niż umiejętności interpersonalne. Instruktorowi potrzebna jest też spora wiedza teoretyczna, gdy bowiem jej brakuje, rośnie ryzyko, że trening zakończy się poważną kontuzją. Ważna jest też energia instruktora, jeśli bowiem on sam nie wierzy w sens ćwiczeń, pesymizm szybko stanie się typowy i dla uczestników prowadzonych przez niego zajęć. Instruktor to także choreograf i to choreograf niezwykle kreatywny.

instruktor fitness kursLista cech dobrego instruktora fitness jest znacznie dłuższa, już ta krótka wyliczanka uświadamia jednak, że nawet wieloletnie uczestnictwo w zajęciach nie musi przygotować nas do ich prowadzenia. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kursu, ten bowiem pozwoli nam na coś więcej niż tylko uzupełnienie wiedzy teoretycznej. Same kursy mają różne stopnie. Osobom poczatkującym zalecana jest tak zwana „licencja C”, a udział w kursie jest możliwe po uzyskaniu odpowiedniego zaświadczenia od lekarza i przynajmniej półrocznym udziale w zajęciach. Długość kursu jest zróżnicowana, zajęcia dla przyszłych instruktorów odbywają się przy tym najczęściej w weekendy. W czasie zajęć można nauczyć się nie tylko planowania zajęć i podstawowych ruchów i gestów. Duży nacisk kładzie się również na umiejętności interpersonalne, nikt nie zaniedbuje przy tym zajęć teoretycznych.